Wywiad z Andrzejem

IMG_9875

Dziś przeprowadziłem wywiad z Andrzejem, który uczęszcza na warsztaty wideo-dokumentacyjne. Opowiedział nam krótko o swojej pracy i zadaniach.

1.Jak przebiega współpraca z grupą?

-Jestem jedynym Polakiem w grupie, co pomaga przełamać mi barierę językową. Staram się porozumieć z nauczycielami jaki i moimi współpracownikami. Średnio radzę sobie z językami, lecz Pani Marta i Pani Agnieszka pomagają mi przetłumaczyć najważniejsze rzeczy. Po za tym dobrze przebiega współpraca, wszyscy są mili i przyjaźnie nastawieni.

2.Jakiego sprzętu używacie?

-Używamy kamer Canona, które nagrywają w jakości HD, są bardzo dobre jak na nasze warunki i naukę nagrywania. Nasi nauczyciele używają profesjonalnej kamery. Pracujemy również na MacBookach. Sprzęt jest dobry, przyjemnie się pracuje, nie narzekam.

3.Jakie są cele waszej grupy?

-Naszym głównym celem jest kamerowanie. Na koniec przygotowujemy film, na którym będzie ukazane życie na warsztatach. Chcemy pokazać najlepsze chwile, które zapamiętamy na długie lata.

4.Co do tej pory robiłeś ze swoją grupą?

-Najpierw mieliśmy spotkanie informacyjne, pokazali nam sprzęt, wyznaczyli cele. Następnie dużo kamerowaliśmy, musieliśmy zdobyć dobry materiał. Gdy mieliśmy wystarczająco dużo filmików, obrabialiśmy je i wybieraliśmy najlepsze z najlepszych.

5.Co sądzisz o prowadzących Twoje warsztaty?

-Są niesamowici, bardzo ich lubię, szanuję i podziwiam, razem tworzą mieszankę wybuchową, uzupełniają się nawzajem.

6.Co nowego dowiedziałeś się na temat wykluczenia?

-Wykluczenie to ciężki temat, trudno jest je ukazać poprzez kamerowanie. Staramy się ukazać chwile, w których widać połączone kultury, współpracę między członkami warsztatów. Musimy poznawać nowe zwyczaje i języki, by się rozwijać i być lepszym człowiekiem.

 Michał

Werbeanzeigen

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s